Menu Menu

Nafukovací planetárium - O nás

Jsme jediné nafukovací planetárium v České a Slovenské republice, které využívá k projekci velmi kvalitní objektiv fisheye (tzv. rybí oko), nikoliv odrážecí zrcadlo. To zaručuje skutečně výjimečnost kvality obrazu, bez nežádoucích deformací a rozostření. Maximální kvalita projekce s rozlišením Ultra HD proto nabízí jedinečný zážitek.

Projekce pořadů je vzhledem k velikosti kopule srovnatelná s projekcí ve velkých planetáriích.

Nafukovací planetárium je moderní prostředek sloužící nejen k poznávání, ale i ke vzdělávání. Zábavnou formou se dozvíte zajímavé informace o vesmíru a o mnoha dalších oblastech přírody.

Speciálně připravené filmy s českým dabingem jsou promítány na kulovou kopuli planetária o průměru 5 metrů. Jde o jedinečný zážitek, kdy je divák obklopen obrazem kolem dokola a navíc u jeho sledování může pohodlně ležet.

Zkušení lektoři vás provedou hvězdnou oblohou, Sluneční soustavou i vzdáleným vesmírem a zodpoví vaše astronomické dotazy.

Speciální simulační software umožňuje nejen promítání filmů, ale vytváří také věrný model hvězdné oblohy se všemi souhvězdími, Měsícem a planetami a dokáže simulovat let vesmírem k zajímavým kosmickým objektům.

Informace o nafukovacím planetáriu:

  • Průměr nafukovací kopule 5 metrů
  • Výška nafukovací kopule 2,9 metru
  • Kapacita planetária je 25 dospělých osob nebo 30 dětí
  • Pro správnou funkci vyžaduje nafukovací planetárium neustálý provoz ventilátoru, který do kopule vhání vzduch. Hlučnost ventilátoru je 58 dB

Obecné požadavky pro provoz nafukovacího planetária:

  • Elektrická zásuvka 230 V – příkon 2 kW
  • Zajištění dostatečných prostor pro instalaci planetária (minimální rozměry místnosti 6 x 6 metrů a výška stropu 3 metry) 
  • V blízkosti nafukovacího planetária by neměl paralelně probíhat jiný program, který by rušil promítání v planetáriu a naopak

Rezervační kalendář

V rezervačním kalendáři zjistíte volný termín pro dopolední nebo odpolední akci. Kliknutím na volný termín se zobrazí rezervační formulář.
Po

27.09.2021
DOPOLEDNE

ODPOLEDNE
Út

28.09.2021
DOPOLEDNE

ODPOLEDNE
St

29.09.2021
DOPOLEDNE

ODPOLEDNE
Čt

30.09.2021
DOPOLEDNE

ODPOLEDNE

01.10.2021
DOPOLEDNE

ODPOLEDNE
So

02.10.2021
DOPOLEDNE

ODPOLEDNE
Ne

03.10.2021
DOPOLEDNE

ODPOLEDNE
VOLNÝ TERMÍN REZERVOVÁNO OBSAZENO

nafukovací planetárium přijede až k vám

Stačí připravit jen prostor a přívod elektrického proudu. Přijedeme k vám kdekoliv, třeba do školní tělocvičny nebo do firmy na váš firemní večírek. Nafukovací planetárium 5m